Minecraft Balık Tutma

Rate this post

Bazen açlık durumunda başka seçeneğimiz olmadığında balık tutarız, sonra da unutur geçeriz. Bazen yaptığımız otomatik tarlaları beklerken arada vakit öldürmek için balık tutarız. Bazen de sadece canımız istediğimiz için yaparız. Ama hepimiz kabul etmeliyiz ki Minecraft Balık Tutma neredeyse bütün oyuncuların çoğu zaman varlığını bile unuttukları bir özelliktir. Oyunda yapılabilecek birçok faaliyetin aksine balık tutmak kısmen sıkıcı sayılabildiği için niye böyle olduğu bir sır olmasa gerek. Ancak çoğumuzun son derece az faydalandığı bu özellik bize bazen sadece balık tutarak ulaşabileceğimiz hazineler de getirebilir. Özellikle kendi kendine olmasını beklediğimiz tarlalar, canavar tuzakları ve benzeri şeyler varken aradaki vaktinizi balık tutarak değerlendirebilirsiniz.

Minecraft Balık Nasıl Tutulur?

Balık tutmak için öncellikle gerçek hayatta olduğu gibi bir oltaya ihtiyacınız var. Oyunun çok erken safhalarında oltayı yapmak için gerekli ipe ulaşmak biraz sıkıntı olabilir. Gerçekçi bir şekilde oyun başlarında ipe ulaşmanın tek yolu örümcek kesmek olduğu için biraz risklidir. Ancak bir olta için sadece 2 adet iplik yeterli olduğu için Minecraft Balık Tutma başlangıcı o kadar da sorun olmayacaktır. Oltanızı oluşturduktan sonra ihtiyacınız olan en önemli şey tercihen üstü güneş gören bir su bloğudur. Ayrıca balık tutmakla meşgul iken etraftaki canavarları fark edememe tehlikesine karşı etrafınızı kapatmak isteyebilirsiniz.

Balık Nasıl Yakalanır?

Balık tutarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey oltanın kancasını izlemektir. Oltaya sağ tıklayarak attığınız kanca su içine dalmalı ve başka bir canavara veya bloğa yapışmadan serbest bir şekilde hareket etmelidir. Eğer doğru yaptıysanız bir süre sonra suda kabarcıklar çıkarak kancaya yaklaşır ve kanca kısa bir süreliğine su altına çekilir. İşte tam bu noktada tekrar oltayı sağ tıkla çekerek bir şey yakalayabilirsiniz. Olta ile yakalanabilecek eşyalar arasında çeşit çeşit balık, kemik, çürük et, isim etiketi, efsunlu kitap, efsunlu ve ya efsunsuz yay ile oltalar bunlardan bazılarıdır. Özellikle isim etiketi ve bazı efsunlu kitaplar balık tutma dışında sadece yer altı yapılarından ve köylülerle takaslardan elde edilebileceği için buna harcadığınız vaktin hayrını rahatça görebilirsiniz.

. . . . . .
Yayım tarihi
Eğitim olarak sınıflandırılmış