Daha Ucuz Ev Sigortası İçin 5 İpucu

Ev sigortası, iki farklı sigorta poliçesi türü için temel bir terimdir. Değerli eşyalarınızı ve diğer ev eşyalarını korumak için mülkünüzün ve ev eşyaları sigortanızın yapımını kapsayan bina sigortası.

Sorun, tüm ev sigortası poliçelerinin eşit yaratılmaması ve benzeriyle karşılaştırmayı zorlaştırmasıdır. Sağlanan teminat alanları ve düzeyi, poliçeden poliçeye, primlerle birlikte değişir. Bu nedenle, neyi ve ne kadar sigortalatmanız gerektiğine dair kesin bir fikre sahip olmak, onu satın almak için harcadığınız toplam zamanı ve parayı en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Tüm sigorta poliçeleri mali kayıp riskine karşı koruma sağlar. Dolayısıyla maliyeti düşürmek için sigortacıya olan riski azaltın ve daha düşük bir prim alırsınız. Size bir fikir vermek için, işte en etkili taktiklerin kısa bir özeti

Ev sigorta şirketinizle veya yerel mahalle izleme planıyla iletişime geçin, size evinizi daha güvenli hale getirmek ve hırsızlar tarafından hedef alınma olasılığını azaltmak için gereken adımların bir listesini göndereceklerdir


Ev
 sigorta şirketinizle veya yerel mahalle izleme planıyla iletişime geçin, size evinizi daha güvenli hale getirmek ve hırsızlar tarafından hedef alınma olasılığını azaltmak için gereken adımların bir listesini göndereceklerdir.

Kilitleri tüm pencerelere ve seviye 5 (BS3621) gömme kilitleri kapılara takın. Evinizin etrafına bu tür kilitler takılmışsa, çoğu sigorta şirketi size ev eşyaları sigortanızda% 10’a varan oranda indirim sağlar.

Sigorta şirketinizin tavsiye edebileceği, tanınmış bir alarm tesisatçısı tarafından takılan iyi bir alarmın olması, size poliçenizde% 10’a kadar indirim sağlayabilir


Sigorta şirketinizin tavsiye edebileceği, tanınmış bir alarm tesisatçısı tarafından takılan iyi bir alarmın olması, size poliçenizde% 10’a kadar indirim sağlayabilir. Bunların yıllık kontrol gerektiren pahalı alarmlar olduğunu unutmayın.

Daha yüksek poliçe aşımı. Genellikle herhangi bir sigorta talebinin ilk 50’sini ödemek zorunda kalacaksınız, ancak o zaman daha fazlasını ödemeye razı olursanız, priminiz şimdi düşecektir.


Mahalle
 izleme planları. Bazı ev sigortacıları, mahallenin gözetleme bölgesinde yaşıyorsanız indirim sunar; ancak bu daha az yaygındır.

Hasar bonusu yok. Araç sigortanızda olduğu gibi; Daha önce hiç hak talebinde bulunulmamış bir kayıt, priminizi azaltmaz. Bir hak talebinde bulunmanız gerekiyorsa, zararı kendiniz ödemenin daha ucuz olup olmayacağını düşünün ve prim artışından kaçının.


Yaşınız
. İstatistiksel olarak, yaşlandıkça ev sigortası talebinde bulunma olasılığınız azalır. Yani daha düşük bir risk iseniz, bu primlerinize yansıyacaktır. Bazı şirketler, Saga gibi 50 yaşın üzerindekilere ekstra avantajlar sunar.

Ekstra güvenlik. Ev kasası gibi değerli eşyalarınız için aldığınız özel güvenlik önlemlerini beyan edin.


Yaşam
 tarzınız. Köpeğiniz varsa, çay içmiyorsanız ve sigara içmiyorsanız, bazı sigortacılar tarafından primleri azaltmak için bu tür faktörler kullanıldığından, bunu beyan ettiğinizden emin olun.

Ara sıra mevcut sigortanıza yeni bir müşteri olarak başvurmak, primlerinizi düşürebilir. Birçok sigorta şirketi, yeni müşterilere, yenilemeye geldiğinizde tekrar edilmeyecek indirimler sunar.

Online başvuru yapabiliyorsanız, normalde% 5 civarında bir indirim alırsınız


Online
 başvuru yapabiliyorsanız, normalde% 5 civarında bir indirim alırsınız.

Evinizde herhangi bir güvenlik iyileştirmesi yapmadan önce, her zaman önce ev sigorta şirketinize danışın. Hangi iyileştirmelerin en büyük maliyet düşürücü etkiye sahip olacağını onaylayacaklar.

İPUCU 2: Hangi ev sigortasına ihtiyacınız olduğunu bilin


İPUCU 2: Hangi
 ev sigortasına ihtiyacınız olduğunu bilin

Binalar ve içerik sigortası değeri için doğru bir rakam bulmak garip olabilir, bu nedenle birçok ev sahibi ya sigortalı değildir ya da gerçekten ihtiyaç duymadıkları kapsam için ödeme yapmaktadır.

Bina sigortası, mülkünüzün piyasa değerini değil yeniden inşa maliyetini karşılar


Bina sigortası, mülkünüzün
 piyasa değerini değil yeniden inşa maliyetini karşılar. Evinizin yeniden inşa değeri, örneğin yangın veya çökme nedeniyle tahrip olması durumunda yeniden inşa etmenin maliyetidir. Evinizin yeniden inşa değeri genellikle ipotek sözleşmenizde veya mülk tapularınızda bulunabilir. Kraliyet Yeminli Sörveyörler Kurumu’nun (RICS) Bina Maliyeti Bilgi Hizmeti (BCIS), yeniden inşa maliyeti hesaplayıcısı ile birlikte evleri ve daireleri yeniden inşa etme maliyetleri hakkında bir dizi ayrıntılı bilgi üretir.

Alternatif olarak, sınırsız veya yüksek standartlı bina toplamının sigortalı olduğu bir poliçeyi tercih edebilirsiniz, böylece doğru miktarı sigorta etme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ayrıca, eve taşındıysanız yanınızda götürebileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsayan ev eşyaları sigortası vardır


Ayrıca, eve taşındıysanız
 yanınızda götürebileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsayan ev eşyaları sigortası vardır. Evinizdeki odaların bir listesini yapın ve her birinin içerdiği tüm öğeleri orada değeri olan bir yere yazın. Ardından, hangi sigorta korumasına ihtiyacınız olduğunu görmek için bireysel miktarları toplayın. Müzik CD’leri, videolar ve giysiler gibi öğelere, toplam maliyetleri genellikle gözden kaçtığından veya yetersiz sigortalı olduğundan değer vermeyi unutmayın. Gardırobunuz kot pantolon veya tasarımcı etiketleriyle dolu olsun, değiştirme maliyetini de dahil ettiğinizden emin olun.

İPUCU 3: Ayrı binalar ve içerik sigortasına bakın

Hem bina hem de içerik sigortasına ihtiyacınız varsa, maksimum potansiyel tasarruf için ayrı poliçeler için teklifler alın


Hem bina hem
 de içerik sigortasına ihtiyacınız varsa, maksimum potansiyel tasarruf için ayrı poliçeler için teklifler alın. Çoğu sigorta şirketi bunları ayrı poliçeler olarak sunar ve sadece birinin bina kapsamı için ucuz olması, içerikleri sigortalamak için eşit derecede rekabetçi oldukları anlamına gelmez. Her bileşen için en ucuz sağlayıcıları bulun ve her birini farklı sigortacılardan satın almayı düşünün.

İPUCU 4: Ev sigortası için dolaşın

Etrafta alışveriş yapmak, ev sigortasında en büyük tasarrufu sağlayacaktır


Etrafta alışveriş yapmak,
 ev sigortasında en büyük tasarrufu sağlayacaktır.

İlk olarak, sadece ipotek kreditörünüz tarafından sağlanan ev sigortasını tercih etmeyin. Mortgage’ınızı sıralamakla meşgul olduğunuzda kullanışlı olabilirler, ancak genellikle aşırı fiyatlıdırlar ve muhtemelen piyasadaki diğer politikalarla karşılaştırılmayacaklardır.

Sigorta için alışveriş yaparken temelde üç seçeneğiniz vardır; doğrudan sigortacıya gidin, internette gezinin veya bir komisyoncu kullanın


Sigorta için alışveriş
 yaparken temelde üç seçeneğiniz vardır; doğrudan sigortacıya gidin, internette gezinin veya bir komisyoncu kullanın. Zamanınız ve bağlılığınız varsa üçünü de yapabilirsiniz, ancak en hızlı ve en etkili yol oturum açmak ve internet erişimini kullanmaktır.

En iyi sigorta web siteleri düzinelerce brokeri ve ev sigorta şirketini dakikalar içinde karşılaştırır. Büyük sigortacılardan ve komisyonculardan ekranınızda görüntülenen primlerin bir listesini almak için tek bir form doldurmanız yeterlidir. Ancak, alışılmadık veya çok özel gereksinimleriniz varsa, seçtiğiniz sigortacı ile doğrudan teyit edildiğinde nihai prim artabilir.

İPUCU 5: Pazarlık isteyin

Ev sigortası, doğru bilgilerle donanmışsanız, müzakere edilebilecek bir kar marjına sahiptir. Tüm sigortacılar ek bir indirim yapmayacak ve kabul etmeyecektir, ancak sormazsanız bilemezsiniz.

İlk olarak, internet karşılaştırma sitelerini kullandıktan ve birkaç komisyoncuya telefon ettikten sonra en ucuz teklifi bulun


İlk
 olarak, internet karşılaştırma sitelerini kullandıktan ve birkaç komisyoncuya telefon ettikten sonra en ucuz teklifi bulun.

En ucuz teklifi seçin ve mevcut sigortacınızla iletişime geçerek önce onu geçmelerini isteyin. Ödünç vermezlerse, ikinci en ucuz sigortacıya başvurun ve aynısını yapın.

En iyi çabalarınızdan sonra, sigortacı ödün vermezse, anlaşmayı tatlandırmak için fazladan teminat vermelerini veya bir sonraki ev sigorta şirketine geçmelerini ve aynı adımları tekrarlamalarını isteyin


En
 iyi çabalarınızdan sonra, sigortacı ödün vermezse, anlaşmayı tatlandırmak için fazladan teminat vermelerini veya bir sonraki ev sigorta şirketine geçmelerini ve aynı adımları tekrarlamalarını isteyin.