Günde Neden 2 Litre Su İçmeliyiz

Günde neden 2 litre su içmeliyiz? Uzmanlar günde en az 2 litre su içmemiz gerektiğini söyler. Peki günde 2 litre su içmezsek ne olur? Günde 2 litre su içmek zorunda mıyız? Neden günde 2 litre su içmeliyiz? Günde 2 litre su içmeye gerek var mıdır? Hadi gelin bugün sizlere bunu açıklayalım.

Günde Neden 2 Litre Su İçmeliyiz?

Doktorlar, uzmanlar, profesörler daha birçok sağlıkçı ve insan anatomisinden anlayan kişiler günde sağlıklı bir bireyin 2 günde litre su içmesi gerektiğini söyler. Peki bunu gerçekten yapmalıyı mıyız ve neden bizden bunu istiyorlar?

Günde 2 Litre Suç İçmezsek Bir Şey Olur mu?

Biliyoruz ki insan vücudunun %70’i sudan oluşuyor. Tabi ki gün içinde yaptığımız şeyler ile vücudumuzdaki su miktarı düşüyor. Uzmanlara göre her gün terleme yolu ile 500 mililitre, nefes ve tükürük ile 230 mililitre, dışkı ve idrar ile de 1.4 litre suyu vücudumuzdan atıyoruz. Buda ortala 2 litre suya denk geliyor. Uzmanların 2 litre su içmelisiniz cümlesindeki 2 litre tam olarak buradan geliyor.

Şimdi gelelim günde 2 litre su içmeye gerek var mı? Aslında şöyle, biz gün içinde zaten birçok şeyden sıvı aynı zamanda su alıyoruz. Yediğimiz meyveler, içtiğimiz içecekler ve ekstra olarak susadığımız içtiğimiz bir kaç bardak su ile 2 litre suyu rahatlıkla alıyoruz. Örnek verecek olursak kuru gibi gözüken bir muz bile yediğimiz zaman, bir muzun %70’i sudan oluşuyor bu yüzden muzdan bile sıvı almış oluyoruz.

Yani ekstra ekstra susamasak bile su içmemize gerek yok. Baktığımız zaman tabi ki bunun zararı da yok. Sonuçta fazla içilen suyu idrar yoluyla atıyoruz. Susadığınız zamanlarda büyük bir bardak su içmeyi tabi ki ihmal etmeyin. Ben yine de ekstra olarak su içiyorum diyorsanız tabi ki oda sizin bileceğiniz bir şey.

“Günde Neden 2 Litre Su İçmeliyiz” ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

The post Günde Neden 2 Litre Su İçmeliyiz first appeared on Evvel