Heteroseksüel Nedir? Heteroseksüel Kime Denir?

Günümüzde insanların birçok cinsel yönelime sahip olduğunu görüyoruz. Birçok cinsel terime hakim olan kişiler heteroseksüel terimin ne olduğunu merak ediyor. Bu yazımız içerisinde Heteroseksüel nedir, heteroseksüel kime denir hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Çoğu zaman başka terim ve kavramlarla karıştırılan bu durumu en doğru, en net şekilde buradan öğreneceksiniz.

Heteroseksüel Ne Demek?

Kişinin karşı cinse duymuş olduğu cinsel ve duygusal arzuya heteroseksüel yaklaşım denilmektedir. Günümüzde ilişkilerin bazıları sadece cinsellik ya da sadece duygusal temeller üzerine olabiliyor. Bir kişinin heteroseksüel olabilmesi için karşı cinse hem duygusal hem de cinsel ilgi duyması gerekiyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu durum genel olarak başka terimlerle karıştırılıyor. Heteroseksüel kavramını en çok biseksüel ile karıştırılmaktadır.

Biseksüel olarak adlandırılan kavram ise; bir kişinin hayatının herhangi bir döneminde aynı cinsten bir kişi ya da kişilere hem duygusal hem de cinsel istek ve arzu hissedilmesi durumudur. Biseksüellik genel olarak gay ya da lezbiyenlik ile karıştırılmaktadır. Biseksüel kişiler hem kendi cinsleri hem de karşı cinsleri ile duygusal ve cinsel birliktelik yaşayabilmektedir.

Heteroseksüel Kime Denir?

Heteroseksüel olup olmadığınızı oldukça kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Öncelikle oturup iyi bir şekilde düşünün. Hayatınızın o an ki evresine kadar karşı cinse duygusal bağ olduğu kadar cinsel bağ kurmaya çalışıyorsanız siz heteroseksüelsiniz. Bu zamana kadar bu durumu adlandıramamış olabilirsiniz. Artık bu kavramları öğrendiğinize göre cinsel yönelimlerinizi oldukça kolay bir şekilde tarif edebileceksiniz.

Hayat kadar cinselliğin de bir keşfetme dönemine sahip olduğunu görüyoruz. Yaşam ile beraber çıkılan bu yolculuk kişinin kendisini ve cinsel yönelimlerini keşfetmesine olanak sağlar. Belirli bir cinsel yönelimi olan insanlar genel olarak bu durumu saklar, kimseye tarif dahi edemeden gizli yaşamak ister. Özgür olmanızı, cinsel yönelimlerinizi kimseden çekinmeden yaşamanızı öneririz.

Yorum yapın